środa, 18 lutego 2015

Stoliki w stylu shabby / Nesting tables

Nie mam pojęcia czy jest polski odpowiednik tego angielskiego określenia "nesting tables". Myślę, że słowo 'zestaw' nie jest tu wystarczające, bo stoliki tego typu są nie tylko podobne w kwestii materiału, koloru i stylu, ale - co najważniejsze - można je umieścić jeden pod drugim, dzięki czemu zajmują mniej miejsca kiedy nie są potrzebne w danej chwili. Określenie "nesting" jest więc idealne, na chłopski rozum pochodzi od słowa 'nest', czyli 'tulić, gnieździć', co akurat wiedziałam, bo kiedy byłam mała, to moja starsza siostra, pokazując na opakowanie kakao od Nestle i logo gniazdka, wtedy mi to wyjaśniła :)
Zestaw stolików na życzenie mojej klientki, kolekcjonerki miniatur i miłośniczki stylu shabby chic, powstał całkiem niedawno. Stoliki w całości wykonane są z drewna, pomalowałam je na kolor ecru i udało mi się nawet zrobić rzeźbione nóżki, z czego jestem wyjątkowo dumna. Oprócz tego wszystkie na blatach mają wygrawerowany symbol z odpowiednimi napisami, nawiązującym do tematu mydełek... Bo niedługo trafią do powstającej mini mydlarni :)

I've made these nesting tables last week. They're for one of my clients, miniature's collector and a great lover of shabby chic style. Tables are entirely made from wood, painted in ecru color and I'm very proud of making these carved legs. I also engraved the 'Homemade Laundry Soap' sign on a desktop. These nesting tables will go soon to miniature Soap Store :)

Może to kolejny mały krok dla ludzkości, ale wielki dla Lady Fanaberii. Umiem robić nóżki!! :)

6 komentarzy:

 1. Świetne stoliki :) i gratuluję kolejnego asana, tym razem z robienia nóżek :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam kiedyś podobne stoliczki w normalnym rozmiarze :) Twoje miniaturki są śliczne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję zdobycia nowej umiejętności :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie postawiłam w swoim domu zwiększone odpowiedniki takich stolików, albo chociaż małą etażerkę :) Piękne!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...