piątek, 21 listopada 2014

Miniaturowa choinka / Handmade Christmas Tree

W tym roku po raz pierwszy postanowiłam zrobić samodzielnie miniaturową choinkę.
Spytacie pewnie dlaczego podjęłam się tego zadania sama, skoro rynek miniaturowych ozdób jest przepełniony, a małe choinki z łatwością można kupić w byle jakim sklepie z akcesoriami mini.
Być może niektórzy z Was nie zgodzą się z moją odpowiedzią.
Być może inni nie dostrzegają problemu.
Być może znienawidzicie mnie za poniższą krytykę...

Niniejszym oficjalnie przyznaję, że wszystkie choinki importowane z zagranicy (czytaj: produkowane w masowych ilościach w krajach "pozaeuropejskich") są moim zdaniem do niczego.
Po pierwsze są mało realistyczne, mają nieproporcjonalnie grube gałęzie z wielkimi, nienaturalnymi igłami. Po drugie są wymiętolone i wyglądają jak wyciągnięte psu z gardła, co z roku na rok się pogłębia (pomimo przechowywania w ochronnym pudełku). Wykonane są bardzo niestarannie, a w oczy kole ilość grud kleju, zostawionego w każdym miejscu w nadmiernych ilościach. Ozdoby poprzyklejane są krzywo i byle jak. A całość wygląda mizernie i niezachęcająco, pomimo ślicznych, zachęcających do kupna zdjęć katalogowych. Ot, takie jest moje zdanie.
Dlatego uparcie dążyłam do wykonania własnej choinki, takiej, która wreszcie zadowoli mój fanaberyjny gust i wymagania estetyczne. Moja choinka, z drewnianym stojakiem i pniem, wygląda tak:

A tak prezentuje się w pewnym, jeszcze nie wykończonym, miniaturowym wnętrzu:


Nie zamierzam publikować tu zdjęć kupnych choinek i zwiększać tym samym niezadowolenia ze strony właścicieli pewnych sklepów. Jednocześnie cieszy mnie fakt, że moja realistyczna choinka znalazła już zwolenników i kilka sztuk wędruje właśnie do swoich nowych właścicieli :)

Pozdrawiam! :)

_
If you want to have a miniature Christmas tree that looks like a real, this one'll be perfect for you :)
I've designed and made this Tree by myself and I tried to make the Christmas tree look as realistic as possible. I wish you like it :) The Christmas Tree is approx. 17-18 cm (7 inches) tall. If you want to make an order - please convo me :)

12 komentarzy:

 1. Bardzo mnie ciekawiło, jak będzie wyglądać u Ciebie choineczka ale to drzewko przeszło moje najśmielsze oczekiwania! Jest cudne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wygląda - też chciałam kupić choinke, ale jak wspomniałaś - wykoanie okropne, gałązki nieproporcjonalne i w dodatku u mnie w sklepie źle przechowywane - zakurzone... A Twoje wykoanie drzewka wspaniałe :) Gratuluję talentu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna choinka! O wiele bardziej mi się podoba niż te sklepowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękna choinka! Jak żywa! :) Dużo lepsza niż ta sklepowa chińszczyzna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Możesz zdradzić z czego zrobiłaś gałązki? Wygląda bardzo naturalnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Sama jestem ciekawa :)

   Usuń
  2. Nie jestem pewna, ale mi wydaje się na pierwszy rzut oka, że to elementy roślinne modelarskie, do wykonywania makiet (?) choć mogę się mylić. A drzewko jest cudowne!

   Usuń
 6. I tego trzeba się trzymać co zrobione własnymi rękoma to jest najlepsze. Choinka śliczna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. dla mnie jesteś fenomenem. Te twoje drobnostki są tak cudowne, słodkie, szczegółowe.... można by wymieniać i wymieniać. Gratuluję i czekam na dalsze efekty :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...